ESTONIA 2014 meedias

Estonia 2014, Pärnu

Per Gustavsson

Filatelisti 2014 nr 5, lk 60-61, 64

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

Filateelianäitus Pärnu raekojas

Ants Liigus

Pärnu Postimees, Galerii  19.07.2014

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

Margiuputus Pärnus

Maaleht 17.07.2014 05:15 (paberväljaandes on uudis leheküljel 29)

Reedest pühapäevani toimub Pärnus rahvusvaheline filateelianäitus “Estonia 2014”.

Vaatamiseks pannakse välja nii kodumaiste kui ka välismaiste margikogujate, postiajaloo talletajate ja postkaardikogujate kollektsioonid.

Näha saab näiteks maailma esimest postmarki, ebaharilikke marke ja vanaaegset kirikuposti. Väljas on ka Jaan Tätte ümbermaailmareisilt saadetud postkaartide kogu. Koos näitusega toimub laupäeval ülemaaline filatelistide kokkutulek, kus saab osta, müüa ja vahetada filatelistlikku materjali. Müügil on spetsiaalselt selleks sündmuseks Indrek Ilvese kujundatud postkaart ja eritempel.

Eestis tegutseb kolmteist aktiivset filatelistide seltsi ja liitu Narvast Hiiumaa ja Valgani.

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

Suur marginäitus kolib raekotta

Enn Hallik

Pärnu Postimees 16.07.2014 lk 5

Alates 1991. aastast suviti Eesti eri linnades korraldatav rahvusvaheline marginäitus tuleb kolmandat puhku Pärnu, seekord raekotta volikogu saali.
Eelmine kord oli näitus Pärnus 2007. aastal päevil. Siis oldi uue kunsti muuseumis, nüüd on see maja filmifestivali täis ja 1931. aastal asutatud ja üheksakümnendate lõpus taastatud Eesti filatelistide ühingu Estonia esimees, Pärnu Koidula kooli kasvandik Peeter Sgirka kutsub kõiki reedest pühapäevani raekotta.
“Teemaks on vaid margid, postkaardid ja postiajalugu. Laupäeval on kollektsionääride kokkutulek, kus vaid selleteemalisi asju ostetakse-müüakse-vahetatakse, aga tasuta näitus on mõeldud kõigile ja tuleb tõsiselt huvitav sellelegi, kes ise veel kollektsionäär pole,” rääkis Sgirka.
Mees teab, mida lubab. Näitusele on tulemas 24 kogu, neist üks Norrast ja üheksa Soomest. Kolm-neli neist on temaatilised, suurem osa postiajalugu puudutavad. Stendidega, millel on kirjad Pärnust ja kirjad Pärnusse, tuleb Eesti Rahva Muuseum, ühel soomlasel on näidata Eesti maksumärkide kogu, Pärnu postkaarte presenteerivad nii üks põhjanaaber kui Pärnu kollektsionääride eestvedajaid Jaan Moik.
“Põneva väljapanekuga tuleb Meelis Leppoja, tema kogus on eri materjalidele trükitud margid – hõbedal, kullal, plastmassil, riidel, klaasil, nahal,” teadis Sgirka. “Võib-olla saab näha Eesti haruldasemaid ja kallimaid postmarkegi – Saksa okupatsiooni ajal välja antuid, Mõisaküla, Elva, Otepää ja teisi ületrükke.”

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o